Nahrávám...

Peony (No 118)

Peony (No 118)

50

ENG: 15x15cm (6x6") Cute oil painting on masonite. It is most beautiful in groups of same size little paintings, you will get lovely colectible wall mosaic.

There are some custom disadvantage with oils on canvas e.g. in UK, so masonite is OK to send  everywhere :-)

This picture is without framing (again, because it is much easier and cheaper to send it worldwide withou damage).But framing is possible. 

I have avaliable wooden simple frame. This one can be painted by any color matching with your space. ( just note, I do not sell frames without paintings). 

Just add framing into your basket as well, and write what color would you like. I can leve it also unpainted, and you can paint it yourself. Any acrylics work.

The frame connects art with the space so it is always easier to se decide when you have it home..

Picture is signed.

------------------------------------------------

ČESKY: 15X15cm maličký roztomilý olej (obvykle malovaný v rámci tématické skupiny, takže se vyplatí pořídit si další dva, tři, či  více, spolu pak tvoří krásnou mozaiku.

Obrázek je namalovaný na šepsované MDF desce, což umožňuje bezpečné posílání, a také snadné rámování. Na poličce může stát i tak, jak je. 

Obrázek je bez rámu, ale rámeček si můžete objednat, (Rámečky prodávám jen s obrazy, samotné ne) k dispozici mám jednoduchý typ ze surového dřevěného masivu, a  můžu ho natřít na jakýkoliv odstín ladící s vaším interiérem (rám slouží jako spojka obrazu a místnosti).Někdy je těžké se rozhodnout předem, takže mohu poslat i bez natření, a pak to bude na vás  Na rámečky stačí i obyčejná akrylová barva třeba z hobby marketu. 

Obrázek je signovaný.

 

  • Code:
  • Availability: in stock
FREE DELIVERY

From 200€